Euroopa Liidu parlamentide peasekretäride istung

#parleu2017EE

Riigikogu Kantselei direktor Peep Jahilo
Riigikogu Kantselei direktor Peep Jahilo

Euroopa Liidu parlamentide peasekretäride istung keskendub ühistele rahvusvahelistele probleemidele, mida liikmesriikide esindajad esmatähtsateks peavad.

Kohtumist korraldab eesistujariigi parlamendi kantselei. Eelmistel Euroopa Liidu parlamentide peasekretäride istungitel on probleemsete teemadena käsitletud näiteks rahvusvahelist turvalisust, inimõigusi, haridust, põllumajandust ja inimkaubandust.

Konverents toimub Tallinnas 2018. aasta jaanuaris ning selle korraldamise eest vastutavad Riigikogu välissuhete osakond ja Riigikogu Kantselei direktor.

Toimumiskoht

Riigikogu istungisaal, Lossi plats 1a, 15165

Tallinn

Kõnelejad

Eiki Nestor

Eiki Nestor

Riigikogu esimees

Eesti parlamendi Riigikogu esimehena esindab Eiki Nestor parlamenti ja korraldab selle tööd. Ta on kõige kauem ametis olnud Riigikogu liige Eesti Vabariigi ajaloos. Kaks korda on ta olnud minister – 1994. aastal oli ta regionaalminister ja 1999. aastal sotsiaalminister. Ta kuulub Sotsiaaldemokraatlikusse Erakonda ning on olnud Riigikogu sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni esimees.

Daniel Guspan

Daniel Guspan

Slovaki Vabariigi Rahvuskogu Kantselei direktor

Daniel Guspan on olnud Slovaki Vabariigi Rahvuskogu Kantselei direktor 2013. aastast. Varem on ta töötanud haldusjuhi ja tegevdirektorina ettevõttes Aston Esquire Co Bratislavas. Daniel Guspan on õppinud Košice Tehnikaülikoolis ja Viini Tehnikaülikoolis. Tema hobideks on sport, kirjandus ja reisimine.

Fotod ja videod

Lingid

Kontaktid

Gea Rennel

Gea Rennel

EL-i parlamentide peasekretäride istungi ja EL-i parlamentide esimeeste konverentsi sisujuht / Välissuhete osakonna juhataja

+372 631 6390 gea.rennel@riigikogu.ee

Siiri Sillajõe

Siiri Sillajõe

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise parlamentaarse mõõtme koordinaator

+372 631 6505 siiri.sillajoe@riigikogu.ee

Margit Muul

Margit Muul

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise parlamentaarse mõõtme koordinaatori abi

+372 631 6502 margit.muul@riigikogu.ee

Viimati muudetud 17.01.2018 16:21