toimunud

Rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimeeste istung (COSAC)

#parleu2017EE #cosac

COSAC-i (Conference of Parliamentary Committees for Union Affairs of Parliaments of the European Union) esimeeste istung on Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise parlamentaarse mõõtme esimene kohtumine. Selle eesmärk on valmistada ette novembri lõpus Tallinnas toimuvat COSAC-i täiskogu istungit.

Juulis kohtuvad Tallinnas liikmesriikide parlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimehed. Euroopa Liidu asjade komisjonide esimeeste ja Euroopa Parlamendi esindaja osalusega istung peetakse enne iga COSAC-i täiskogu istungit kokkuleppel COSAC-i eesistujakolmikuga.

Eesistujakolmikusse ehk troikasse kuuluvad peale praeguse eesistujariigi ka eelmine ja järgmine eesistujariik. Eesti eesistumise ajal kuuluvad troikasse Malta ja Bulgaaria Euroopa Liidu asjade komisjonide esimehed. Troika eesmärk on hoida järjepidevust COSAC-i juhtimises.

COSAC-i esimeeste istungil antakse delegatsioonidele ülevaade Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteetidest ja poolaasta raporti teemadest ning kinnitatakse novembris toimuva täiskogu istungi esialgne päevakord.

Konverentsi korraldamise eest vastutab Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK).

Konverentsi teemad

ELAK kinnitas oma 13. märtsi istungil COSAC-i esimeeste istungi teemad. Päevakorras on Eesti eesistumise prioriteedid ja start up’id. Samuti kinnitati COSAC-i täiskogu istungi teemadena Euroopa Liidu tulevik, rahvusparlamentide roll, digitaalne ühisturg ning julgeolek ja ränne.

Eesti eesistumise programm toetub neljale põhivaldkonnale: avatud ja uuendusmeelse majandusega Euroopa, turvaline ja kaitstud Euroopa, digitaalne Euroopa ja andmete vaba liikumine ning kaasav ja kestlik Euroopa.

Konverentsi töökeeled on inglise ja prantsuse keel.

Vaadake istungi videokokkuvõtet

Vaadake esinejate kõnesid

Toimumiskoht

Riigikogu istungisaal, Lossi plats 1a, 15165

Tallinn

Kõnelejad

Peaminister Jüri Ratas

Jüri Ratas

Peaminister

Eesti Keskerakonda kuuluv Jüri Ratas juhib Eesti Vabariigi Valitsust alates 23. novembrist 2016.

Kristin Schreiber

Kristin Schreiber

COSME programmi ja VKE poliitika direktor, DG GROW (Siseturu, tööstuse, ettevõtluse ja VKEde peadirektoraat)

Kristin Schreiber on COSME programmi (Euroopa väikese ja keskmise suurusega ettevõtjate (VKE) konkurentsivõime tõstmise programmi) ning VKEde, idufirmade ja ettevõtete suurendamise poliitika eest vastutav direktor DG GROWs, Euroopa Komisjoni siseturu, tööstuse, ettevõtluse ja VKEde peadirektoraadis.

Sten Tamkivi

Sten Tamkivi

Sten Tamkivi on ettevõtte MOVE Guides asepresident (MOVE Guides omandas hiljuti idufirma Teleport, kus hr Tamkivi oli asutaja ja tegevjuht)

Ivo Špigel

Ivo Špigel

Perpetuum Mobile kaasasutaja, kirjanik

Ivo Špigelil on mitu ametit. Ta on Perpetuum Mobile, Horvaatias Zagrebis asuva tarkavara ja IT-teenuste ettevõtte kaasasutaja ja juhatuse liige. Ta avaldab igakuiseid kolumne ja muid kirjutisi ajakirjas Mreža (Horvaatia IT ajakiri) ning kirjutas varem Forbes Magazine’i Horvaatia väljaandes (praeguseks ilmumine peatatud). Eriti huvitavad teda Euroopa idufirmade asutajad & ettevõtjad, kes tekitavad laineid ülemaailmsel kõrgtehnoloogiaareenil, mille kohta ta on avaldanud raamatu “The European Startup Revolution” (“Euroopa idufirmade revolutsioon”). Neid võib süüdistada ka tema osalemises kaasasutaja ja kaastööd tegeva toimetajana Euroopa tehnoloogiat ja idufirmasid käsitlevas veebiväljaandes Tech.eu.

Fotod ja videod

Lingid

Kontaktid

Külli Kapper

Külli Kapper

COSAC-i esimeeste istungi ja COSAC-i täiskogu istungi sisujuht / Euroopa Liidu asjade komisjoni nõunik-sekretariaadijuhataja

+372 631 6479 kylli.kapper@riigikogu.ee

Kristi Sõber

Kristi Sõber

Riigikogu esindaja Euroopa Parlamendi juures

+372 5322 9283 +324 9886 7320 kristi.sober@riigikogu.ee

Siiri Sillajõe

Siiri Sillajõe

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise parlamentaarse mõõtme koordinaator

+372 631 6505 siiri.sillajoe@riigikogu.ee

Margit Muul

Margit Muul

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise parlamentaarse mõõtme koordinaatori abi

+372 631 6502 margit.muul@riigikogu.ee

Viimati muudetud 18.09.2017 16:13