Pressiinfo

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise parlamentaarseid üritusi saavad akrediteeritud ajakirjanikud kajastada kohapeal.

Akrediteerimine

Eesti eesistumise parlamentaarsetel üritustel osalemiseks on kõigile meedia esindajatele vaja akrediteeringut. Eesistumise ürituste toimumise ajal, st juulist 2017 aprillini 2018, ei kehti Riigikogu püsiakrediteeringud.

Akrediteerimine on vajalik igal konverentsil.

Registreerimise vormi akrediteeringu saamiseks leiate üritust tutvustavalt lehelt. Akrediteerimine on vajalik igal konverentsil. Akrediteerimine algab kuu aega enne ürituse toimumist ja lõpeb nädal enne üritust. Kui vajate abi registreerimise vormi täitmisel või soovite midagi küsida, võtke ühendust e-posti aadressil epp-mare.kukemelk@riigikogu.ee või telefonitsi numbril +372 631 6356.

Akrediteerimiskaart väljastatakse pärast teie taotluse kinnitamist, mille kohta saadetakse elektrooniline teavitus. Akrediteerimiskaardi saate kätte isikut tõendava dokumendi alusel (pass, ID-kaart või juhiluba) ürituse toimumise kohas. Akrediteerimiskaarti on vaja konverentsi ajal kanda nähtaval kohal.

Ajakirjanike liikumine on konverentsi ajal piiratud ning ajakirjanikud saavad töötada ürituse pressialal.

   Juhised ajakirjanikele

   Meedia esindajatele on ürituse toimumise kohas ette nähtud spetsiaalne meediakeskus ehk pressiala. Ürituse korraldajad abistavad ajakirjanikke kohapeal tekkivates küsimustes. Konverentsile pääsemiseks palume kanda ametlikku riietust. 

   Internetiühendus

   Ürituste toimumise ajal on meedia esindajatel vaba juurdepääs traadita internetiühendusele.

   Intervjuud

   Palume ajakirjanikel võtta üritustel osalejatelt intervjuusid selleks ette nähtud pressialal.

   Tehniline tugi

   Ürituste korraldajad jagavad meedia esindajatele kohapeal informatsiooni ja pakuvad tehnilist tuge.

   Fotode ja videote kasutamine

   Kui soovite meie foto- ja/või videomaterjali kasutada, siis tutvuge palun Riigikogu fotode ja videote kasutustingimustega. Fotod ja videod on mõeldud meedia esindajatele, delegaatidele ja kõigile ürituste kajastamisest huvitatutele tasuta kasutamiseks, kuid viitamine on kohustuslik.

   Kõik ürituste ametlikud fotod tehakse esimesel võimalusel kättesaadavaks parleu2017.ee veebilehel ja Riigikogu Flickri kontol. Kõik ürituste videod tehakse esimesel võimalusel kättesaadavaks parleu2017.ee veebilehel ja YouTube’is.